Słodkowodne / Freshwater

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z



- (Flower horn)
- (Pielęgnia papuzia)
Abramites hypselonotus (Stojaczek marmurkowany)
Acanthodoras cataphractus ()
Acanthopsis sp. ()
Acantopsis choirorhynchos (Mułojad)
Acarichthys sp. ()
Acipenser ruthenus (Sterlet)
Aequidens metae (Akara żółta)
Aequidens pulcher (Akara błękitna)
Aequidens rivulatus (Akara pomarańczowopletwa)
Aequidens sp. ()
Aequidens tetramerus ()
Agamyxis pectinifrons ()
Alestopetersius caudalis (Świecik żółty)
Alfaro cultratus (Nożówka)
Altolamprologus calvus (Muszlowiec gładkolicy)
Altolamprologus compressiceps ()
Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell ()
Amatitlania nigrofasciata (Pielęgnica zebra)
Ambystoma mexicanum (Aksolotl meksykański)
Ameca splendens (Ameka wspaniała)
Amphilophus alfari (Pielęgnica pastelowa)
Amphilophus citrinellus (Pielęgnica cytrynowa)
Amphilophus labiatus (Czerwony diabeł)
Amphilophus longimanus ()
Amphilophus xiloaensis ()
Anableps anableps (Czworook)
Ancistrinae sp. L082 ()
Ancistrus dolichopterus (Zbrojnik niebieski)
Ancistrus leucostictus ()
Ancistrus ranunculus ()
Ancistrus sp. ()
Ancistrus sp. "longfin" ()
Ancistrus sp. L144 ()
Ancistrus sp. gold ()
Ancistrus tamboensis ()
Anostomus anostomus (Ukośnik wspaniały)
Aphanotorulus sp. ()
Aphyocharax anisitsi (Żwawik czerwieniak)
Aphyocharax paraguayensis ()
Aphyosemion bivittatum (Proporczykowiec czerwony)
Aphyosemion australe (Proporczykowiec z Kap Lopez)
Aphyosemion bitaeniatum (Proporczykowiec dwupasy)
Aphyosemion cognatum ()
Aphyosemion gabunense gabunense (Proporczykowiec gaboński)
Aphyosemion poliaki (Proporczykowiec Poliaka)
Aphyosemion primigenium ()
Aphyosemion striatum ()
Apistogramma agassizii (Pielęgniczka Agassiza)
Apistogramma bitaeniata (Pielęgniczka dwupręga)
Apistogramma borelli (Pielęgniczka żółta)
Apistogramma cacatuoides (Pielęgniczka kakadu)
Apistogramma eunotus ()
Apistogramma hoignei ()
Apistogramma hongsloi ()
Apistogramma juruensis ()
Apistogramma maciliense ()
Apistogramma nijsseni (Pielęgniczka Nijssena)
Apistogramma panduro (Pielęgniczka Panduro)
Apistogramma pulchra ()
Apistogramma regani ()
Apistogramma sp. miua ()
Apistogramma steindachneri (Pielęgniczka pięknopłetwa)
Apistogramma trifasciata (Pielęgniczka trójpręga)
Apistogramma uaupesi ()
Apistogramma viejita (Pielęgniczka Viejita)
Aplocheilichthys normani (Lśniącooczka Normana)
Aplocheilus lineatus (Szczupieńczyk pręgowany)
Apteronotus albifrons (Duch amazoński)
Archocentrus centrarchus ()
Archocentrus multispinosus (Pielęgnica miodowa)
Aristochromis christyi ()
Arnoldichthys spilopterus (Świecik wielkołuski)
Astatotilapia calliptera ()
Astronotus ocellatus (Pielęgnica pawiooka)
Astyanax mexicanus (Ślepiec jaskiniowy)
Atya gabonensis ()
Atyopsis moluccensis (Krewetka filtrująca)
Aulonocara baenschi ()
Aulonocara jacobfreibergi ()
Aulonocara nyassae (Pyszczak cesarski)
Aulonocara sp. ()
Aulonocara sp. Calico ()
Aulonocara steveni ()
Aulonocara stuartgranti ()
Auriglobus nefastus ()
Austrolebias nigripinnis (Wachlarek czarnopłetwy)
Bacopa caroliniana (Bakopa karolińska)
Bagrus docmak ()
Balantiocheilos melanopterus (Brzanka rekinia)
Barbonymus schwanenfeldii (Brzanka Szwanenfelda)
Barbus barbus (Brzana)
Baryancistrus sp. ()
Batrachocottus baicalensis ()
Bedotia geayi (Bedocja madagaskarska)
Belonesox belizanus (Szczupaczek żyworodny)
Belontia hasselti (Beloncja Hasselta)
Belontia signata (Beloncja cejlońska)
Benthochromis tricoti ()
Betta channoides ()
Betta falx ()
Betta imbellis (Bojownik karłowaty)
Betta macrostoma (Bojownik plamooki)
Betta picta (Bojownik jawajski)
Betta pugnax (Bojownik nadobny)
Betta simplex ()
Betta sp. ()
Betta sp. von staun ()
Betta splendens (Bojownik wspaniały)
Betta unimaculata ()
Biotoecus opercularis ()
Boehlkea fredcochui (Tetra niebieska)
Boraras merah ()
Botia kubotai ()
Botia lohachata (Bocja siatkowana)
Botia rostrata ()
Brochis multiradiatus ()
Brochis splendens (Kirys szmaragdowy)
Brotia pagodula ()
Brycinus longipinnis (Bystrzyk długopłetwy)
Brycon hilarii ()
Buccochromis rhoadesi ()
Bunocephalus coracoideus (Drewniak)
Cabomba caroliniana (Kabomba karolińska)
Callochromis macrops ()
Callochromis pleurospilus ()
Callochromis sp. ()
Callopanchax occidentalis ()
Cambarellus patzcuarensis ()
Carassius auratus auratus (Welon)
Carassius carassius (Karaś pospolity)
Cardiosoma guanhumi ()
Cardisoma armatum (Krab tęczowy)
Caridina maculata ()
Caridina multidentata (Krewetka Amano)
Caridina sp. ()
Caridina sp. "Crystal Red" ()
Caridina sp. Cardinal ()
Carinotetraodon irrubesco ()
Carinotetraodon travancoricus ()
Cavia porcellus (Świnka morska)
Cetopsis coecutiens ()
Chaca chaca ()
Chaetostoma milesi ()
Chalceus macrolepidotus ()
Chalinochromis brichardi (Naskalnik Bricharda)
Chalinochromis sp. "ndobhoi" ()
Champsochromis caeruleus ()
Champsochromis spilorhynchus ()
Channa micropeltes (Wężogłów indonezyjski)
Channa pulchra ()
Channa sp. Assam ()
Channa striata ()
Chapalichthys pardalis ()
Characidium fasciatum (Przydennik pręgowany)
Characodon audax ()
Cheilochromis euchilus (Pyszczak wargacz)
Cherax destructor ()
Cherax holthuisi ()
Cherax papuanus ()
Cherax quadricarinatus ()
Cherax sp. "orange" ()
Cherax sp. "tiger" ()
Cherax sp. Blue Moon ()
Chilatherina bleheri (Tęczanka Blehera)
Chilatherina sentaniensis ()
Chilodus punctatus (Stojaczek punktowany)
Chinchilla chinchilla (Szynszyla górska)
Chitala chitala (Brzeszczotek)
Chromobotia macracanthus (Bocja wspaniała)
Chrysichthys furcatus ()
Cichla monoculus ()
Cichla ocellaris ()
Cichlasoma bimaculatum (Pielęgnica dwuplama)
Cichlasoma festae ()
Cichlasoma salvini (Pielęgnica diamentowa)
Cichlasoma trimaculatum ()
Clarias batrachus (Długowąs)
Cleithracara maroni (Akara z Maroni)
Colisa chuna (Prętnik trójbarwny)
Colisa labiosa (Prętnik wargacz)
Colisa lalia (Prętnik karłowaty)
Colomesus asellus ()
Colossoma macropomum (Paku czarnopłetwy)
Copadichromis azureus ()
Copadichromis boadzulu ()
Copadichromis borleyi (Pyszczak Borleya)
Copadichromis eucinostomus ()
Copadichromis trewavasae ()
Copadichromis trimaculatus (Pyszczak trójplamy)
Copella arnoldi (Smukleń pryskacz)
Copella nattereri ()
Corydoras adolfoi (Kirysek Adolfa)
Corydoras aeneus (Kirysek spiżowy)
Corydoras ambiacus ()
Corydoras arcuatus (Kirysek strumieniowy)
Corydoras atropersonatus ()
Corydoras axelrodi (Kirysek Axelroda)
Corydoras blochi (Kirysek gujański)
Corydoras burgessi ()
Corydoras caudimaculatus (Kirysek plamoogonowy)
Corydoras concolor (KIrysek jednobarwny)
Corydoras davidsandsi ()
Corydoras delphax ()
Corydoras elegans (Kirysek nadobny)
Corydoras eques ()
Corydoras habrosus (Kirysek malutki)
Corydoras hastatus ()
Corydoras julii (Kirysek lamparci)
Corydoras latus ()
Corydoras loretoensis ()
Corydoras melanistius (Kirysek czarnopasy)
Corydoras melanotaenia ()
Corydoras melini (Kirysek pręgooki)
Corydoras metae (Kirysek kolumbijski)
Corydoras nanus ()
Corydoras napoensis ()
Corydoras narcissus ()
Corydoras nattereri (Kirysek niebieski)
Corydoras ornatus ()
Corydoras paleatus (Kirysek pstry)
Corydoras panda (Kirysek panda)
Corydoras parallelus ()
Corydoras pulcher (Kirysek piękny)
Corydoras reticulatus (Kirysek siatkowany)
Corydoras robineae ()
Corydoras schwartzi ()
Corydoras similis ()
Corydoras sodalis ()
Corydoras sp. ()
Corydoras spectabilis ()
Corydoras sterbai (Kirysek Sterby)
Corydoras trilineatus (Kirysek trójpręgi)
Corydoras zygatus ()
Crenicichla sp. "venezuela" ()
Crocodylus niloticus (Krokodyl nilowy)
Crossocheilus siamensis (Kosiarka)
Cryptoheros panamensis ()
Cryptoheros sajica (Pielęgnica sajica)
Cryptoheros spilurus (Pielęgnica błękitnooka)
Ctenobrycon hauxwellianus (Tarczyk srebrzysty)
Ctenochromis horei ()
Ctenopharyngodon idellus ()
Ctenopoma acutirostre (Buszowiec ostropyski)
Ctenopoma kingsleyae (Buszowiec Kingsleya)
Cyathopharynx furcifer ()
Cynotilapia afra ()
Cynotilapia sp. "lion" ()
Cynotilapia sp. "mbamba" ()
Cyphotilapia frontosa (Pyszczak hełmiasty)
Cyprichromis leptosoma ()
Cyprichromis pavo ()
Cyprichromis zonatus ()
Cyprinus carpio carpio (Karp)
Cyrtocara moori (Pyszczak Moora)
Danio albolineatus (Danio tęczowy)
Danio choprae (Danio mjanmarski)
Danio frankei (Danio lamparci)
Danio kerri ()
Danio kyathit ()
Danio margaritatus ()
Danio rerio (Danio pręgowany)
Dasyloricaria filamentosa ()
Datnioides microlepis (Strzępiel słodkowodny)
Dekeyseria brachyura ()
Demanietta siamensis ()
Dermogenys pusilla (Półdziobek karłowaty)
Devario maetaengensis ()
Devario malabaricus (Danio malabarski)
Devario pathirana ()
Dianema longibarbis (Dianema długowąsa)
Dianema urostriatum (Dianema pręgoogonowa)
Dicrossus filamentosus ()
Didiplis diandra ()
Dimidiochromis compressiceps (Pyszczak nóż)
Distichodus altus ()
Echinodorus "ozelot" ()
Echinodorus amazonicus (Żabienica amazońska)
Echinodorus bleheri (Żabienica Blehera)
Echinodorus gabrieli ()
Echinodorus osiris (Żabienica Ozyrysa)
Ectodus descampsii ()
Egeria densa (Moczarka argentyńska)
Eleocharis vivipara (Ponikło żyworodne)
Epalzeorhynchos bicolor (Grubowarg dwubarwny)
Epalzeorhynchos frenatum (Grubowarg zielony)
Epiplatys dageti (Szczupieńczyk Dageta)
Epiplatys grahami (Szczupieńczyk Grahama)
Epiplatys lamottei ()
Eretmodus cyanostictus ()
Erpetoichthys calabaricus (Trzcinnik)
Etroplus maculatus (Żółtaczek indyjski)
Exochochromis anagenys ()
Fossorochromis rostratus ()
Fundulopanchax amieti (Proporczykowiec Amieta)
Fundulopanchax fallax ()
Fundulopanchax gardneri (Proporczykowiec Gardnera)
Fundulopanchax gularis ()
Fundulopanchax marmoratus (Proporczykowiec marmurkowy)
Fundulopanchax scheeli (Proporczykowiec Scheela)
Fundulopanchax sjostedti (Proporczykowiec błękitny)
Fundulopanchax walkeri (Proporczykowiec Walkera)
Gambusia vittata ()
Garra cambodgiensis (Kosiarka fałszywa)
Gasteropelecus sternicla (Pstrążeń srebrzysty)
Geophagus altifrons ()
Geophagus brasiliensis (Ziemiojad brazylijski)
Geophagus proximus ()
Geophagus sp. "rio negro" ()
Geophagus steindachneri (Ziemiojad czerwonogłowy)
Girardinus falcatus ()
Girardinus metallicus (Żerardynka metaliczna)
Glossolepis dorityi ()
Glossolepis incisus (Tęczanka czerwona)
Glossolepis wanamensis ()
Gnathocharax steindachneri ()
Gnathochromis permaxillaris ()
Gnathonemus petersii (Mruk)
Gobio gobio (Kiełb)
Gymnocorymbus ternetzi (Żałobniczka)
Gymnogeophagus balzanii (Ziemiojad wielkogłowy)
Gymnogeophagus gymnogenys ()
Gyrinocheilus aymonieri (Glonojad syjamski)
Haplochromis latifasciatus ()
Haplochromis nyererei ()
Haplochromis obliquidens ()
Haplochromis sp. "44 thick skin" ()
Haplotaxodon microlepsis ()
Hasemania nana (Miedzik obrzeżony)
Helostoma temminckii (Gurami całujący)
Hemianthus micranthemoides ()
Hemibagrus wyckioides ()
Hemichromis bimaculatus (Czerwieniak dwuplamy)
Hemichromis cf. lifalili ()
Hemichromis elongatus ()
Hemichromis lifalili (Czerwieniak kongijski)
Hemichromis paynei ()
Hemichromis sp. ()
Hemichromis sp. "simballa" ()
Hemichromis stellifer ()
Hemigrammus bleheri (Zwinnik Blehera)
Hemigrammus coeruleus ()
Hemigrammus erythrozonus (Zwinnik jarzeniec)
Hemigrammus hyanuary ()
Hemigrammus pulcher (Zwinnik nadobny)
Hemigrammus rodwayi (Zwinnik złoty)
Hemigrammus ulreyi (Zwinnik Ulreya)
Herichthys carpintis (Pielęgnica perłowa)
Herichthys cyanoguttatus ()
Heroina isonycterina ()
Heros efasciatus (Pielęgnica sewerum)
Heterandria formosa (Drobniczka jednodniówka)
Heteropneustes fossilis ()
Hoplarchus psittacus ()
Hydrocotyle verticillata ()
Hygrophila salicifolia (Nadwódka wąskolistna)
Hypancistrus sp. L-260 ()
Hypancistrus sp. L199 ()
Hypancistrus sp. L201 ()
Hypancistrus sp. L333 ()
Hypancistrus zebra (Zbrojnik zebra)
Hyphessobrycon amandae ()
Hyphessobrycon amapaensis ()
Hyphessobrycon anisitsi (Zwinnik ogonopręgi)
Hyphessobrycon bentosi (Bystrzyk odzobny)
Hyphessobrycon columbianus (Tetra kolumbijska)
Hyphessobrycon cyanotaenia ()
Hyphessobrycon eques (Bystrzyk barwny)
Hyphessobrycon erythrostigma (Bystrzyk Pereza)
Hyphessobrycon flammeus (Bystrzyk czerwony)
Hyphessobrycon herbertaxelrodi (Neon czarny)
Hyphessobrycon loretoensis (Bystrzyk z Loreto)
Hyphessobrycon megalopterus (Barwieniec czarny)
Hyphessobrycon pulchripinnis (Bystrzyk pięknopłetwy)
Hyphessobrycon rosaceus (Bystrzyk różowy)
Hyphessobrycon scholzei (Bystrzyk czarnopręgi)
Hyphessobrycon sp. Junior ()
Hyphessobrycon sp. Red Blue Peru ()
Hyphessobrycon sweglesi (Barwieniec czerwony)
Hyphessobrycon takasei ()
Hypogymnogobius xanthozona ()
Hypostomus plecostomus (Plekostomus)
Hypselecara temporalis (Pielęgnica szmaragdowa)
Hypseleotris compressa ()
Hypsophrys nematopus (Bazalcik kostarykański)
Hypsophrys nicaraguensis (Pielęgnica nikaraguańska)
Ilyodon xantusi ()
Inpaichthys kerri (Tetra Kerra)
Iodotropheus sprengerae (Pyszczak rdzawy)
Iriatherina werneri (Tęczanka filigranowa)
Julidochromis dickfeldi (Naskalnik Dickfelda)
Julidochromis marlieri (Naskalnik Marliera)
Julidochromis ornatus (Naskalnik kędzierzawy)
Julidochromis regani (Naskalnik Regana)
Julidochromis transcriptus (Naskalnik wężogłowy)
Krobia sp. Rio Xingu ()
Kryptopterus bicirrhis (Sumik szklisty)
Labeotropheus fuelleborni (Pyszczak błękitny)
Labeotropheus trewavasae (Pyszczak wysmukły)
Labidochromis caeruleus (Pyszczak żółty)
Labidochromis flavigulis ()
Labidochromis sp. "hongi" ()
Labidochromis sp. "perlmutt" (Pyszczak perłowy)
Lamprichthys tanganicanus ()
Lamprologus callipterus ()
Lamprologus kungweensis ()
Lamprologus meleagris ()
Lamprologus ocellatus (Muszlowiec wielkooki)
Lamprologus signatus ()
Lamprologus speciosus ()
Lamprologus werneri ()
Lepidiolamprologus attenuatus ()
Lepisosteus osseus (Niszczuka długonosa)
Leporacanthicus galaxias l007 ()
Leporinus affinis ()
Leporinus fasciatus ()
Lethrinops microstoma ()
Leuciscus idus (Jaź)
Leuciscus leuciscus ()
Limia melanogaster (Limka czarnobrzucha)
Limia nigrofasciata (Garbatka)
Limia vittata (Limka pręgowana)
Limnobium spongia (Limnobium gąbczaste)
Limnochromis auritus ()
Limnophila sessiliflora (Limnofila bezszypułkowa)
Liposarcus anisitsi ()
Lobelia cardinalis ()
Loricaria simillima ()
Luciocephalus pulcher (Szczupakogłów)
Ludwigia spp. (Ludwigia)
Macrobrachium sp. ()
Macrognathus aculeatus (Długonos ciernisty)
Macropodus erythropterus ()
Macropodus opercularis (Wielkopłetw wspaniały)
Macropodus spechti (Wielkopłetw czarny)
Macrotocinclus affinis (Otosek)
Malapterurus electricus (Sum elektryczny)
Marosatherina ladigesi (Promieniczka)
Mastacembelus erythrotaenia (Węgorek ognisty)
Mastacembelus moorii ()
Maylandia estherae ()
Maylandia greshakei ()
Maylandia hajomaylandi (Pyszczak złotogłowy)
Maylandia lombardoi (Pyszczak lombardzki)
Maylandia zebra (Pyszczak zebra)
Megalechis thoracata (Kiryśnik czarnoplamy)
Megalodoras uranoscopus ()
Melanochromis auratus (Pyszczak złocisty)
Melanochromis chipokae (Pyszczak z Chipoka)
Melanochromis cyaneorhabdos ()
Melanochromis joanjohnsonae ()
Melanochromis johannii (Pyszczak Johana)
Melanochromis parallelus ()
Melanochromis perspicax ()
Melanochromis sp. Northern blue ()
Melanotaenia arfakensis ()
Melanotaenia australis ()
Melanotaenia boesemani (Tęczanka wspaniała)
Melanotaenia herbertaxelrodi (Tęczanka Axelroda)
Melanotaenia irianjaya ()
Melanotaenia lacustris (Tęczanka z Kutubu)
Melanotaenia maccullochi ()
Melanotaenia nigrans ()
Melanotaenia papuae ()
Melanotaenia parkinsoni (Tęczanka Parkinsona)
Melanotaenia praecox (Tęczanka neonowa)
Melanotaenia sp. ()
Melanotaenia splendida inornata ()
Melanotaenia splendida rubrostriata ()
Melanotaenia trifasciata (Tęczanka trójpręga)
Mesocricetus auratus (Chomik syryjski)
Mesonauta festivus (Pielęgnica skośnopręga)
Metynnis hypsauchen (Płaskobok tępogłowy)
Microphis brachyurus brachyurus ()
Microsorum pteropus (Mikrozorum skrzydlate)
Mikrogeophagus altispinosus (Pielęgniczka boliwijska)
Mikrogeophagus ramirezi (Pielęgniczka Ramireza)
Moenkhausia costae ()
Moenkhausia pittieri (Błyszczyk brylantowy)
Moenkhausia sanctaefilomenae (Błyszczyk parański)
Mogurnda mogurnda ()
Monocirrhus polyacanthus (Brodaczyk)
Monodactylus argenteus (Srebrzyca)
Monodactylus sebae (Srebrzyca Seby)
Mus musculus (Mysz domowa)
Mystus gulio ()
Mystus micracanthus ()
Mystus vittatus (Bagr kobaltowy)
Myxocyprinus asiaticus (Czukuczan chiński)
Nannacara anomala (Akarka paskowana)
Nannostomus beckfordi (Drobnoustek Beckforda)
Nannostomus eques (Ukośnik ozdobny)
Nannostomus espei (Drobnoustek pasiasty)
Nannostomus marginatus (Drobnoustek obrzeżony)
Nannostomus mortenthaleri ()
Nannostomus rubrocaudatus ()
Nannostomus trifasciatus (Drobnoustek trójpręgi)
Nanochromis transvestitus ()
Nematobrycon palmeri (Tetra cesarska)
Nematolebias whitei (Wachlarek brazylijski)
Neocaridina cf. zhangjiajiensis ()
Neocaridina heteropoda ()
Neocaridina sp. Mandarine ()
Neolamprologus boulengeri ()
Neolamprologus brevis (Muszlowiec krótki)
Neolamprologus brichardi (Księżniczka z Burundi)
Neolamprologus buescheri (Szczelinowiec Buescheri)
Neolamprologus calliurus ()
Neolamprologus caudopunctatus ()
Neolamprologus cylindricus (Szczelinowiec cylindryczny)
Neolamprologus furcifer ()
Neolamprologus leleupi (Szczelinowiec Leleupa)
Neolamprologus meeli ()
Neolamprologus multifasciatus (Muszlowiec wielopręgi)
Neolamprologus mustax ()
Neolamprologus pulcher (Księżniczka piękna)
Neolamprologus sexfasciatus (Szczelinowiec sześciopasy)
Neolamprologus similis ()
Neolamprologus sp. magarae ()
Neolamprologus tretocephalus (Szczelinowiec pięciopręgi)
Nimbochromis fuscotaeniatus ()
Nimbochromis linni ()
Nimbochromis livingstonii (Pyszczak plamisty)
Nimbochromis polystigma (Pyszczak wieloplamy)
Nimbochromis venustus (Pyszczak wspaniały)
Nomorhamphus liemi (Półdziobek czarny)
Nothobranchius foerschi (Zagrzebka Foerscha)
Nothobranchius fuscotaeniatus ()
Nothobranchius guentheri (Zagrzebka Guenthera)
Nothobranchius korthausae ()
Nothobranchius patrizii (Zagrzebka Patriziego)
Nothobranchius rachovii (Zagrzebka Rachowa)
Octodon degus (Koszatniczka pospolita)
Ophthalmotilapia boops ()
Ophthalmotilapia nasuta ()
Ophthalmotilapia ventralis ()
Oreichthys cosuatis ()
Oreochromis mossambicus (Tilapia mozambijska)
Oryctolagus cuniculus (Królik miniaturowy)
Osphronemus goramy (Gurami olbrzymi)
Osteoglossum bicirrhosum (Arowana srebrna)
Otocinclus sp. ()
Otopharynx lithobates ()
Otopharynx sp. spots ()
Otopharynx tetrastigma ()
Pachypanchax playfairii (Szczupieńczyk Playfaira)
Pacifastacus leniusculus (Rak sygnałowy)
Panaqolus sp. L204 ()
Panaque sp. ()
Panaque sp. L027 ()
Panaque sp. lda01 ()
Pangasianodon hypophthalmus (Sum rekini)
Pangasius pangasius ()
Pangio kuhlii (Piskorek)
Pantodon buchholzi (Motylowiec)
Paracheirodon axelrodi (Neon czerwony)
Paracheirodon innesi (Neon Innesa)
Paracheirodon simulans (Neon zielony)
Parachromis dovii ()
Parachromis managuensis (Pielęgnica managuańska)
Paracyprichromis brieni ()
Paracyprichromis nigripinnis ()
Paralabidochromis sp. rock kribensis ()
Parambassis pulcinella ()
Parambassis ranga (Przeźroczka indyjska)
Paraneetroplus bifasciatus ()
Paretroplus menarambo ()
Pareutropius buffei ()
Peckoltia cf. angelicus (l028) ()
Peckoltia oligospila ()
Peckoltia sp. ()
Peckoltia vermiculata ()
Pelvicachromis humilis ()
Pelvicachromis pulcher (Barwniak czerwonobrzuchy)
Pelvicachromis taeniatus (Barwniak szmaragdowy)
Perca fluviatilis (Okoń)
Periophthalmus barbarus (Poskoczek mułowy)
Periophthalmus papilio (Poskoczek mułowy)
Petenia splendida ()
Petrochromis famula ()
Petrochromis sp. tricolor ()
Petrochromis trewavasae trewavasae ()
Phallichthys amates (Wesoła wdówka)
Phalloceros caudimaculatus reticulata (Wieloplamka)
Phenacogrammus interruptus (Świecik kongolański)
Phodopus sungorus (Chomik dżungarski)
Phractocephalus hemioliopterus (Sum czerwonoogonowy)
Piaractus brachypomus (Pirania paku)
Pimelodella gracilis ()
Pimelodus pictus (Mandi mały)
Placidochromis electra (Pyszczak pręgooki)
Placidochromis milomo ()
Placidochromis phenochilus ()
Platydoras costatus ()
Poecilia chica ()
Poecilia reticulata (Gupik)
Poecilia sphenops (Molinezja ostrousta)
Poecilia velifera (Molinezja żaglopłetwa)
Poecilia wingei (Gupik endlera)
Pollimyrus isidori isidori ()
Polypterus ornatipinnis ()
Polypterus senegalus meridionalis ()
Polypterus sp. ()
Potamotrygon henlei ()
Potamotrygon hystrix ()
Potamotrygon laticeps ()
Potamotrygon motoro ()
Potamotrygon orbignyi ()
Potamotrygon sp. ()
Priapella intermedia (Piękniczka błękitnooka)
Prionobrama filigera ()
Pristella maxillaris (Prystelka barwna)
Procambarus alleni (Rak florydzki)
Procambarus clarkii ()
Procambarus troglodytes ()
Procatopus aberrans (Lśniącooczka zielona)
Protomelas fenestratus (Pyszczak pomarańczowobrzuchy)
Protomelas sp. steveni taiwan ()
Protomelas spilonotus ()
Protomelas taeniolatus ()
Protopterus aethiopicus aethiopicus ()
Protopterus annectens annectens ()
Pseudepiplatys annulatus ()
Pseudocrenilabrus multicolor (Gębacz wielobarwny)
Pseudocrenilabrus nicholsi ()
Pseudohemiodon apithanos ()
Pseudohemiodon sp. Marbled ()
Pseudomugil furcatus ()
Pseudomugil gertrudae ()
Pseudoplatystoma fasciatum (Sum tygrysi)
Pseudosphromenus cupanus (Ostrogon z Cupang)
Pseudotropheus acei (Pyszczak złotopłetwy)
Pseudotropheus crabro (Pyszczak szerszeń)
Pseudotropheus demasoni ()
Pseudotropheus elongatus (Pyszczak wydłużony)
Pseudotropheus flavus ()
Pseudotropheus saulosi (Pyszczak Saulosa)
Pseudotropheus socolofi (Pyszczak niebieski)
Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" ()
Pseudotropheus sp. "msobo" ()
Pseudotropheus sp. "red-top ndumbi" ()
Pseudotropheus tropheops gracilior ()
Pseudotropheus tropheops tropheops ()
Pseudotropheus williamsi ()
Pterophyllum altum (Skalar wysoki)
Pterophyllum scalare (Skalar)
Pterosturisoma microps ()
Pterygoplichthys gibbiceps (Zbrojnik lamparci)
Pterygoplichthys multiradiatus (Plekostomus)
Puntius arulius (Brzanka pióropuszowa)
Puntius conchonius (Brzanka różowa)
Puntius denisonii (Brzanka Denisona)
Puntius everetti (Brzanka klown)
Puntius filamentosus (Brzanka czarnoplama)
Puntius johorensis ()
Puntius lateristriga (Brzanka czarnopręga)
Puntius lineatus (Brzanka liniowana)
Puntius narayani ()
Puntius nigrofasciatus (Brzanka purpurowa)
Puntius oligolepis (Brzanka wielkołuska)
Puntius padamya ()
Puntius semifasciolatus (Brzanka zielona)
Puntius semifasciulatus schuberti (Brzanka brokatowa)
Puntius tetrazona (Brzanka sumatrzańska)
Puntius tetrazona * (Brzanka mszysta)
Puntius titteya (Brzanka wysmukła)
Puntius vittatus ()
Pygocentrus nattereri (Pirania czarwona)
Pyrrhulina laeta ()
Rasbora borapetensis (Razbora czerwonopłetwa)
Rasbora brittani ()
Rasbora cephalotaenia ()
Rasbora heteromorpha (Razbora klinowa)
Rasbora kalochroma (Razbora wielkoplama)
Rasbora pauciperforata ()
Rasbora trilineata (Razbora szklista)
Rattus (Szczur)
Rhadinocentrus ornatus ()
Rhithropanopeus harrisii ()
Rineloricaria lanceolata ()
Rineloricaria latirostris ()
Rineloricaria parva ()
Rocio octofasciata (Pielęgnica niebieskołuska)
Rotala macrandra (Rotala wspaniała)
Rotala rotundifolia (Rotala okrągłolistna)
Rotala sp. Nanjenshan ()
Rutilus rutilus (Płoć)
Satanoperca daemon ()
Satanoperca jurupari ()
Satanoperca leucosticta (Ziemiojad pstry)
Sawbwa resplendens (Razbora naga)
Scatophagus argus (Argus zielony)
Schilbe mystus ()
Sciaenochromis fryeri ()
Scleromystax barbatus ()
Scobinancistrus aureatus ()
Selenotoca multifasciata (Selenotoka wielopręga)
Sesarma mederi ()
Sesarma sp. ()
Sicyopus jonklaasi ()
Silurus glanis ()
Simpsonichthys magnificus ()
Skiffia bilineata (Zyworódka dwupasa)
Skiffia multipunctata ()
Sorubim lima (Sum płaskogłowy)
Spathodus erythrodon ()
Sphaerichthys osphromenoides (Gurami czekoladowy)
Squaliforma emarginata ()
Squaliforma sp. ()
Steatocranus casuarius (Garbacz hełmiasty)
Steatocranus irvinei ()
Stigmatogobius sadanundio ()
Stiphodon elegans ()
Stiphodon sp. ()
Sturisoma aureum (Sturisoma złocista)
Sturisoma nigrirostrum ()
Sturisoma panamense ()
Symphysodon aequifasciatus (Dyskowiec)
Symphysodon discus (Paletka Heckla)
Syncrossus beauforti ()
Syncrossus berdmorei ()
Syncrossus helodes (Bocja tygrysia)
Synodontis angelica (Giętkoząb perlistoplamy)
Synodontis decora (Giętkoząb świetny)
Synodontis euptera (Giętkoząb wielkopłetwy)
Synodontis flavitaeniata (Giętkoząb żółtopasy)
Synodontis multipunctata (Giętkoząb cętkowany)
Synodontis nigrita ()
Synodontis nigriventris (Giętkoząb czarnobrzuchy)
Synodontis nigromaculatus ()
Synodontis njassae (Giętkoząb malawijski)
Synodontis notata ()
Synodontis ocellifer (Giętkoząb groszkoplamy)
Synodontis robbianus ()
Synodontis schoutedeni (Giętkoząb lamparci)
Synodontis sp. ()
Synodontis velifer (Giętkoząb żaglopłetwy)
Tanganicodus irsacae ()
Tanichthys albonubes (Kardynałek)
Tanichthys micagemmae ()
Tateurndina ocellicauda (Głowaczek barwny)
Telmatochromis vittatus ()
Tetraodon biocellatus (Kolcobrzuch dwuplamy)
Tetraodon cf. biocellatus ()
Tetraodon cochinchinensis ()
Tetraodon cutcutia ()
Tetraodon fluviatilis (Kolcobrzuch zielony)
Tetraodon leiurus ()
Tetraodon lineatus (Kolcobrzuch nilowy)
Tetraodon nigroviridis (Kolcobrzuch zielony)
Tetraodon palembangensis ()
Tetraodon suvattii ()
Thayeria boehlkei (Hokejówka amazońska)
Thorichthys ellioti ()
Thorichthys meeki (Pielęgnica Meeka)
Tilapia buttikoferi ()
Tilapia cessiana ()
Tilapia mariae ()
Tinca tinca (Lin)
Toxotes jaculatrix (Strzelczyk indyjski)
Trichogaster leeri (Gurami mozaikowy)
Trichogaster microlepis (Gurami drobnołuski)
Trichogaster pectoralis (Gurami syjamski)
Trichogaster trichopterus (Gurami dwuplamisty)
Trichopsis vittata (Skrzeczyk pręgowany)
Trigonostigma espei (Razbora espei)
Trigonostigma hengeli (Razbora Hengela)
Tropheus annectens ()
Tropheus brichardi (Pielęgnica brabancka Bricharda)
Tropheus duboisi (Pielęgnica brabancka Duboisa)
Tropheus moori (Pielęgnica brabancka Moora)
Tropheus sp. ()
Tropheus sp. Bemba ()
Tropheus sp. Bulu Point ()
Tropheus sp. Chaitika ()
Tropheus sp. Chilanga ()
Tropheus sp. Chimba ()
Tropheus sp. Chipimbi ()
Tropheus sp. Golden Chizanse ()
Tropheus sp. Golden Kazumba ()
Tropheus sp. Ikola ()
Tropheus sp. Ilangi ()
Tropheus sp. Kacheze ()
Tropheus sp. Kalambo ()
Tropheus sp. Kasakalawe ()
Tropheus sp. Kasanga ()
Tropheus sp. Katato ()
Tropheus sp. Kavalla ()
Tropheus sp. Kigoma ()
Tropheus sp. Kiku ()
Tropheus sp. Kiriza ()
Tropheus sp. Livua ()
Tropheus sp. Lufubu ()
Tropheus sp. Lupota ()
Tropheus sp. Mboko ()
Tropheus sp. Moliro ()
Tropheus sp. Mpimbwe ()
Tropheus sp. Mpulungu ()
Tropheus sp. Murago ()
Tropheus sp. Ndole ()
Tropheus sp. Nkonde Bright Yellow ()
Tylomelania sp. ()
Tylomelania towutica ()
Tyrannochromis macrostoma ()
Uaru amphiacanthoides (Pielęgnica uaru)
Vallisneria americana var. americana (Nurzaniec)
Variabilichromis moori ()
Vieja maculicauda ()
Vieja regani ()
Vieja sp. ()
Vieja synspila (Pielęgnica wielobarwna)
Xenomystus nigri (Brzeszczotek czarny)
Xenopoecilus sarasinorum ()
Xenotilapia flavipinnis ()
Xenotilapia melanogenys ()
Xenotilapia nigrolabiata ()
Xenotilapia ochrogenys ()
Xenotilapia papilio ()
Xenotilapia sima ()
Xenotilapia sp. fluorescent green ()
Xenotilapia spiloptera ()
Xenotoca eiseni (Ksenotka)
Xenotoca sp. San Marco ()
Xenotoca variata ()
Xiphophorus alvarezi (Mieczyk Alvareza)
Xiphophorus cortezi ()
Xiphophorus helleri (Mieczyk Hellera)
Xiphophorus maculatus (Zmienniak plamisty)
Xiphophorus montezumae ()
Xiphophorus multilineatus ()
Xiphophorus nezahualcoyotl ()
Xiphophorus pygmaeus ()
Xiphophorus signum ()
Xiphophorus sp. ()
Xiphophorus variatus (Zmienniak wielobarwny)
Xiphophorus xiphidium ()
Yasuhikotakia modesta (Bocja szara)
Zoogoneticus quitzeoensis ()
Zoogoneticus tequila ()
2000-2014 Akwafoto - all rights reserved. Reproduction of this Web site, in whole or in part, in any form or medium without express written permission from Andrzej Zabawski is prohibited and subject to International copyright laws.
Author of pictures: Andrzej Zabawski azabawski@gmail.com
Jakarta Apache Struts 2, Postrgres. Developer: Artur Białosiewicz arti01@onet.eu
eXTReMe Tracker